Atak na radnego. Niebezpieczne kruszywa.

05-10-2018

Grzegorz Maria Piekarski

Do podstawowych obowiązków władz samorządowych i państwowych, wynikających wprost z przepisów prawa, należy ochrona zdrowia mieszkańców oraz środowiska. Bez wątpienia dotyczy to również władz samorządowych naszego miasta.

wezwanie

Psim obowiązkiem władz Piekar jest zareagowanie, jeżeli mieszkańcy miasta obawiają się o swoje zdrowie z powodu zastosowanych materiałów do budowy dróg w Piekarach Śląskich. Strach jest tym większy, że wcześniej były już raz użyte do budowy drogi kruszywa, które zawierały niebezpieczne dla zdrowia związki. Smaczku dodaje fakt, że posiadały stosowne atesty. Nie wiem dlaczego, ale głos Piekarzan został znowu zlekceważony. Władze nie zrobiły nic, aby zbadać, czy zastosowane kruszywa nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców i środowiska. Pokazali nam wała i przeszli nad tym problemem do porządku dziennego.

Dlatego jeden z radnych naszego miasta, wystąpił w imieniu mieszkańców do prokuratury, aby ta zbadała, czy czasem nie nastąpiło w tym względzie naruszenie prawa. Prokurator wszczął śledztwo i wystąpił o przedstawienie dokumentów, których domagali się bezskutecznie mieszkańcy Piekar. Oczywiście władze wobec radnego zastosowali frontalny atak. Nawet część mieszkańców przyłączyła się do piekarskich włodarzy piętnując radnego. Nie wiem co nimi kierowało, ale wiem jedno – robią złą robotę.

Mieszkańcy Piekar powinni żyć w zdrowym środowisku i chcemy być pewni, że nie jesteśmy truci materiałami rakotwórczymi. Władze miasta pokazały, że mają nas i nasze zdrowie w nosie. Dlatego wszyscy powinniśmy stanąć murem za radnym, a obecnym władzom pokazać… gest Kozakiewicza.

Więcej na temat inwestycji z użyciem niebezpiecznych kruszyw w Piekarach Śląskich piszemy w artykułach:

  1. Prozdrowotne inwestycje miasta

  2. Czy do budowy parkingu przy kopalni użyto rakotwórczego materiału? Porażająca opinia Laboratorium!

  3. Rakotwórcze drogi w Piekarach

Komentarze