Piekarskie ISIS

3-10-2021

Grzegorz Maria Piekarski

Państwo Islamskie (ISIS) to jedna z najbardziej niebezpiecznych organizacji na świecie. Świadczą o tym liczne ofiary ataków terrorystycznych w wielu zakątkach naszego globu. Na całe szczęście tego problemu nie mamy jeszcze w Polsce. Czy aby na pewno? W opozycji do tego, co wszyscy obserwujemy, a czego nie widzimy, stoi bowiem wypowiedź naszego wiceprezydenta Turzańskiego. On to autorytatywnie, na łamach Facebook’owego medium straszy społeczeństwo działalnością ISIS w… Piekarach Śląskich.

Wprawdzie to odosobniony głos, który być może bardziej nadaje kolorytu dyskusji aniżeli stanowi poważne ostrzeżenie dla społeczeństwa. Świadczy jednak o determinacji tego jegomościa w tworzeniu własnego oryginalnego wizerunku, którego już nieliczni traktują z należytą powagą, licującą ze sprawowanym przez tę osobę urzędem.

Piekarskie ISIS

Należy jednak przyznać rację tym, którzy twierdzą, że owo stanowisko mojego pupila na temat „Piekarskiego ISIS” bardziej nadaje się jako temat przewodni do kabaretu niż do poważnej dysputy publicznej. Niemniej korzystając w sposób nieuprawniony z autorytetu prokuratury, bez cienia wątpliwości udało mu się powiązać Piekarski Rewers z Państwem Islamskim (ISIS).

Muszę przyznać, że kiedy to usłyszałem z jego ust, nie mogłem uwierzyć własnym uszom i musiałem przesłuchać tę wypowiedź jeszcze raz i następny, po czym… wybuchnąłem gromkim śmiechem (sam drogi czytelniku możesz wysłuchać jego słów tutaj – pierwsze 20 sekund filmu).

I raczej niepotrzebnie nasze władze tak bardzo obawiają się Rewersa, bo słabe jest to rewersowe ISIS w Piekarach Śląskich, skoro poza wybuchami śmiechu, żadnych innych spektakularnych wysadzeń (może poza roślinami na wiosnę w przydomowych ogródkach) w Piekarach Śląskich i okolicach nie zanotowano. Chyba że o czymś nie słyszałem lub coś przegapiłem.

Doktryna Neumanna

A wracając do samego wyroku. Nie nadaremno nasz Wiceprezydent przyjmował do rad nadzorczych i na wysokie stołki w spółkach miejskich prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Wspomnę, chociażby przewodniczącego PO województwa śląskiego i byłego marszałka naszego regionu Wojciecha Saługę. Obecnie ma to dla niego niewątpliwie niebagatelne znaczenie, spoglądając na ten wyrok w kontekście tak zwanej doktryny Neumanna („Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości”).

I chyba nie pomylę się, kiedy powiem, że tym razem, wobec korzystnego dla niego wyroku (o czym więcej piszę w artykule „Gorąca głowa Wiceprezydenta Piekar Śląskich”) mamy tu przypuszczalnie do czynienia z praktycznym zastosowaniem owej doktryny. Wprawdzie Wiceprezydent nie należy fizycznie do Platformy, jednak trudno nie zauważyć, że ma wyjątkowe zasługi wobec wierchuszki tej partii, która teraz może mu się skrzętnie za nie odwdzięczać.

Karykatura Łukaszenki

A czy Piekarzanie powinny obawiać się działalności ISIS w naszym mieście? Jeżeli ktoś ma się tu czego obawiać to osoby, które odważyły się nasze piekarskie władze krytykować. To bardziej realne dla nich zagrożenie niż ISIS którego nikt poza miejskimi władzami w Piekarach Śląskich nie widział. Turzański i spółka znani są bowiem z mściwych charakterów nieskorych do rozmowy, jakichkolwiek ustępstw i przyznawania się do błędów. Jak nauczyło nas życie, od rzeczowej rozmowy szybciej można się po nich spodziewać różnego rodzaju szykan i prześladowań.

Dlatego Panie Turzański to Pana charakter i bezwzględny sposób postępowania z oponentami powoduje, że nie ujawniają oni swojej tożsamości. A trawa mowa, że Pan występuje z otwartą przyłbicą, jest jak stwierdzenie Łukaszenki, że walcząc z opozycją, nie ukrywa swojej twarzy.

A tak na marginesie, Łukaszenka jest w swym postępowaniu może bardziej bezwzględny od Pana, ale poza tym, moim skromnym zdaniem uwzględniając skalę i dostępne możliwości, jesteście bardzo do siebie podobni. Dlatego apeluję do Pana, aby nie szedł Pan tą drogą, bo już niedużo brakuje, aby poprzez takie postępowanie stał się Pan godną karykaturą tego białoruskiego dyktatora.

Ps

Całość owego spektakularnego wystąpienia Krzysztofa Turzańskiego można zobaczyć tutaj.

Komentarze

Dodaj komentarz