Latający cyrk Monty Pythona w Piekarach Śląskich

02-08-2018

Grzegorz Maria Piekarski

Historia rodem wyjęta z Latającego cyrku Monty Pythona, z tą różnicą, że rzecz dzieje się w Piekarach Śląskich naprawdę.

Tak to się zaczęło

Na stronie internetowej bip Urzędu Miasta Piekary Śląskie ukazała się informacja, że spółka Nieruchomości – Brzeziny utworzyła, nieistniejące dotychczas, stanowisko wiceprezesa, którym został Włodzimierz Koczot – emeryt z Gliwic.

Trochę historii

Spółka Nieruchomości – Brzeziny została powołana uchwałą Rady Miasta w dniu 7 listopada 2016 roku. Celem tej spółki jest nabycie nieruchomości po upadłej spółce Arrada. Od czasu jej powołania nie zanotowała w tym względzie żadnych sukcesów. Chyba, że za sukces uznamy powiększenie składu zarządu do dwóch osób i zarządzanie nieruchomościami w ilości… pięciu lokali.

Zarobki w spółce

Dotychczas spółka generowała koszty wynikające z zatrudnienia prezesa zarządu w wysokości ok. 3000 zł miesięcznie oraz trzech członków rady nadzorczej, których sumaryczne miesięczne wynagrodzenie wynosi 2440 zł. Rocznie daje, to kwotę w wysokości 65 280 zł. Dla przeciętnego zjadacza chleba kwota jest niebagatelna zwłaszcza, jeżeli miasto z kieszeni piekarzan płaci za… robienie dobrego wrażenia. Na stronach Urzędu Miasta brak jest informacji, ile wiceprezes będzie zarabiać. Byłoby to zrozumiałe, gdyby zadowolił się on pracą na zasadzie wolontariatu. Obawiam się jednak, że taką wersję wydarzeń należy zaliczyć do nazbyt optymistycznych.

Trochę pikanterii

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Włodzimierz Koczot jest osobą już nie najmłodszą (73 lata). Nie zamieszkuje również w Piekarach Ślaskich, co może nie byłoby zarzutem, gdyby nie fakt, że Piekary Śląskie mają jedną z najwyższych stóp bezrobocia w województwie śląskim. Jeżeli Miasto chce już płacić za nic nie robienie, to może taniej i z korzyścią dla miasta oraz jego mieszkańców byłoby zatrudnienie bezrobotnego piekarzanina, w sile wieku, najlepiej bez wykształcenia. Bezrobocie w mieście spadnie, Urząd Pracy będzie miał wyniki, a człowiek bez szans na zatrudnienie będzie zarobkował. Wilk syty i owca cała, a Pan Koczot na zasłużonej emeryturze.

Niech Monty Python, w takim razie, przyjeżdża do Piekar Śląskich jednak nie po to, aby wystawić przedstawienie, ale pobrać nauki robienia gagów od włodarzy naszego miasta.

Koczot

Przeczytaj również artykuły  „Co łączy Panią Prezydent Sławę Umińską-Duraj z PIS?”  i  „Piekary Śląskie w cieniu afery korupcyjnej”

Komentarze

9 komentarzy

 1. Nareszcie ktoś zaczął interesować się szerzącą się patologią w Naszym Mieście , wstyd mi jest za Naszego Prezydenta bo tak naprawdę mamy prezydenta. Proszę wierzyć że takie sytuacje z fikcyjnymi stanowiskami są ostatnio nagminne żeby chociaż ludzie byli kompetentni . Dlaczego nikt się tym nie interesuje gdzie jest RADA gdzie kontrole, DLACZEGO nic nie piszecie o naszym zadłużeniu w Mieście. ALE przecież najważniejszy jakiś placyk i brodzik. Dziękuję że ktoś się odważył stanąć w oko z Panem T. bo tak ogólnie jest bardzo nieciekawie

  1. Nareszcie to pisiory.zaczely grę przedwyborcza .i znowu szambo się wyleje na nich Poloczek nie pasuje do tego miasta.Wyprowadzil się do Tarnowskich Gór niech tam startuje

   1. No i od razu odezwal sie. 😂Ino plakac ze smiechu. W sumie racja tu juz tak patologia zalatuje ze ino pan T. tu pasuje nawet startowacnie musi

   2. A Turzański na Chechło pod las Pan Polaczek rodowity Piekarzanin i napewno będzie dbał i Miasto .Jak Pan wytłumaczy fakt , wodociągami i Spółką Brzeziny przypuszczam że stołeczki obiecane za długi wdzięczność, A tak jeszcze to jest prawda ludzie którzy mają odmienne zdaniem od Pana Prezydenta są zastraszani, boją się o pracę , nawet doszło na osiedlu do podpalenia to chyba nie jest przypadek.

 2. Ludzie chca „brodzikow i igrzysk” reszta ich nie obchodzi. Bluzgaja wszystkich kto ma odmienne zdanie niz pan. T. Szerzaca sie patologia daje popisy a pan T. Zadrzac z drugiej reki temu przyklaskuje. Ludzi nie obchodzi zadluzenie, fikcyjne stanowiska itp. Oni chca wszystko na juz i najlepiej za darmo!!!! Nic od siebie. Dziwi mnie jak jeden czlowiek ma taka sile przebicia, dominacje?! Jak pociaga Piekary w dol przy wsparciu wielu omamionych mieszkancow. Jak wojuje z kosciolem, podjudza, podkreca, nasmiewa a rzesza ludzi mu przyklaskuje, w tym o dziwo ksiadz. Ksiadz, ktory chce dorownac ksiedzu Kaczkowskiemu. A w czym? Moze lepiej poznac jego zycie i jego slowa, jak pomagal… jak juz chce sie mu dorownac?! Ino ten ksiadz co chwali pana T. moze zwroci uwage, ze ludzi pociaga sie ku dobremu a nie ku zlu. I podjudzanie, wysmiewanie jak robi to pan T. jest grzechem samym w sobie. Bo to jest podrzeganie do czynow zlych… Tak tak… porysowane auto, bezpodstawne donosy na policje, do energetyki, przebite opony, burdy pod drzwiami itp itp tego doswiadczylismy od „wielbicieli” pana T. tylko dlatego ze osmielilismy sie bronic swojego zdania. A pan T. smieje sie i argumentuje ze ” za czyny drugich nie odpowiada”. Czy to jest normalne?

  1. To przykre Zuzia, że czegoś takiego doświadczasz z powodu tego, ze masz inne zdanie niż ogół. Niestety od takich wybryków policja umywa ręce… Nieraz wzywałam policję do rozrabiających huliganów na osiedlu – to podjeżdżał radiowóz, policjanci witali się z huliganami i mówili: tu cytuję „musimy spisać was bo zawiadomienie było telefoniczne” po czym odjeżdżali… Brak słów. A dziś się dowiedziałam np toalety użytku publicznego w Piejarach nie są sprzątane bo nie ma ludzi do roboty. W toaletach syf, kiła i mogiła…. Śmiać się czy płakać? Na nowo otwartym basenie na MOSIR kobieta sprzedaje lody, gofry bez rękawiczek a tą samą ręką wydaje pieniądze… Aż mi żal tych nieświadomych dzieciaków, które z takim syfem dostają łakocie 🙁

 3. No i od razu odezwal sie. 😂Ino plakac ze smiechu. W sumie racja tu juz tak patologia zalatuje ze ino pan T. tu pasuje nawet startowacnie musi

 4. A Turzański na Chechło pod las Pan Polaczek rodowity Piekarzanin i napewno będzie dbał i Miasto .Jak Pan wytłumaczy fakt , wodociągami i Spółką Brzeziny przypuszczam że stołeczki obiecane za długi wdzięczność, A tak jeszcze to jest prawda ludzie którzy mają odmienne zdaniem od Pana Prezydenta są zastraszani, boją się o pracę , nawet doszło na osiedlu do podpalenia to chyba nie jest przypadek.

 5. A o prezesie ZGK nikt nie wspomina ? Pan prezes to nr 8 na liście wyborczej miłościwie nam panujących.
  Jego dokonania zawodowe to też ciekawy temat. Kilka zakładów pracy, gdzie pracował od kilku miesięcy do max.
  dwóch lat. Większość restrukturyzował … Był w zarządzie Polonii Bytom – ona też upadła . Dziwnie się to kojarzy
  z nowym wice prezesem wodociągów piekarskich. Ten jegomość ( prezes spółki restrukturyzacji kopalń) też
  skutecznie ” zrestruktyryzował” kilka kopalń. Oczywiście przez likwidację. Czyżby wodociągi były kolejne do
  naprawy i restrukturyzacji ? Ciekawe też jest to , czy ZGK przymierza się do zaciągnięcia kredytu bankowego
  który ma pomóc miastu w wykupie mieszkań od Arrady ?

Dodaj komentarz