Jerzy Polaczek na Forum Ekonomicznym w Krynicy – Polskim Davos.

13-09-2018

Grzegorz Maria Piekarski

W internecie ukazał się materiał filmowy z pobytu Jerzego Polaczka na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Wydarzenie nietuzinkowe, na którym należy po prostu być. Ze względu na jego znaczenie w życiu gospodarczym naszego kraju zwane jest często – polskim Davos. Było ono szeroko komentowane w mediach. Nie było tam obecnych władz naszego miasta, był natomiast na zaproszenie organizatorów kandydat na Prezydenta Miasta Piekary Śląskie poseł Jerzy Polaczek. To on reprezentował Piekary Śląskie wśród najznamienitszych gości z Polski oraz całej Europy.

Piekarska para prezydencka w Dubaju

Pamiętamy ostatni wyjazd piekarskiej pary prezydenckiej do Dubaju, jak „godnie” reprezentowali interesy Piekar Śląskich. Oczywiście wszystko za pieniądze z kasy miasta i podobno ze środków  unijnych. Największym sukcesem tego wyjazdu okrzyknięto to, że znalazły się osoby, które z piekarską delegacją zechciały… porozmawiać (więcej na ten temat można przeczytać w artykule Piekarska para prezydencka w Dubaju) .

Jerzy Polaczek w polskim Davos

Jerzy Polaczek pojechał do Krynicy za własne pieniądze, na zaproszenie organizatorów Forum ekonomicznego. Moderował tam debatę o przyszłości regionów i problemach, które wiążą się z tym tematem. Prezentował doświadczenia Śląska. On nie musiał zabiegać o głos w dyskusji, on był zaproszony do uczestniczenia w debacie. To jego słuchano, jemu zadawano pytania, to na niego były zwrócone oczy całej ekonomicznej Polski i Europy. Z takiej reprezentacji możemy być dumni. Tak buduje się prestiż i zaufanie do osoby i miasta. A jeżeli przedsiębiorcy mają zaufanie, to dużo łatwiej nawiązać relacje gospodarcze. I chyba każdy się ze mną zgodzi, że jeżeli Jerzy Polaczek zostanie wybrany na Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, to na efekty tego wyjazdu nie będzie trzeba długo czekać.

Poniżej prezentuję materiał filmowy z tego wydarzenia. Warto go obejrzeć, chociażby z tego względu, że kandydat na Prezydenta naszego miasta Jerzy Polaczek, uchyla kolejny rąbek tajemnicy i prezentuje nam część swojego programu wyborczego, która jest związana tematycznie z tym, o czym mówiło się na Forum ekonomicznego w Krynicy.

Komentarze

18 komentarzy

 1. „Jerzy Polaczek pojechał do Krynicy za własne pieniądze…”
  Takie coś mnie rozwala, normalnie po takim czymś skończyłem czytać…
  populizm ma jakieś granice ? robicie krecią robotę temu człowiekowi

 2. No nie :), portal powstał żeby oczerniać, szkalować oraz dyskredytować sławe i krzyśka, ale sposób w jaki to prowadzą, ich arogancja oraz buta że o hipokryzji nie wspomnę. Pokazują tylko jak są bliscy władzy centralnej.
  A my tu tego nie chcemy.
  Klasyczny przykład anty kampani, w sumie sława powinna wam podziękować a nie szykować pozwy 🙂
  Jesteście tak pewni jak swojego czasu komorowski, mówiono wtedy ze po pijaku na pasach musiałby potrącic staruszkę żeby przegrac wybory i co?
  Jest jeden wspólny mianownik komorowskiego i polaczka, obaj NIC nie robili i dlatego jeden przegrał 3 lata temu (po dzis dzień sie dziwią i nie umieją sie z tym pogodzić 🙂 )a ten drugi za 4tyg przegra z kretesem.

 3. Gratuluję Panu Posłowi. Piekary są dumne z takich wybitnych osobistości, jak pan.
  Dla przypomnienia pan poseł był wiceprezydentem Piekar i współzałożycielem Radia Piekary. Ciekawe, kiedy ostatni raz był gościem lokalnej rozgłośni. Czy Radio Piekary należy do mieszkańców, którzy tutaj płacą podatki, czy włącznie do „pary prezydenckiej” Kirsa- Sławy? To też jakieś pomieszanie z poplątaniem. Nawet telewizja publiczna zaprasza ekspertów różnych opcji.
  Agresja tutaj nic nie pomoże. Liczą się fakty. Sądami straszą tylko ludzie, którzy sami boją się wymiaru sprawiedliwości. Zaproszenie do Radia Piekary wiceministra sprawiedliwości nie uchronni winnych odpowiedzialności za doprowadzenie do różnych nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem miasta.

  1. Przecież prezydentowa zapraszała go wielokrotnie ale on z uporem maniaka odmawiał spotkania.
   Bo to nie chodzi o miasto, ludzi tylko o to że oni nie są z Pis-u. Ot cała prawda.
   Janie, weż się ogarnij, pogooglaj bo jest oficjalnia wypowiedz sławy w temacie zaproszeń i pomyśl dla kogo on to robi? mozna zagryzc zęby i pomimo różnic porozmawiac z władzami miasta, ale nie, po co 🙂
   Wybitna osobowość by sie tak nie zachowała, to jest pewne.

   1. a ja słyszałam oficjalną informację z drugiej strony – że zaproszenia pojawiły się dopiero po nagłośnieniu sprawy o festiwalu. Wcześniej wielokrotnie ignorowano głosy jego przeciwników. Zresztą, jaki stosunek władza miała do tych głosów widać na filmie z sesji, miny pani prezydent mówią mówią wszystko…

    1. Ja mówie o zaproszeniu na rozmowy o mieście i o problemach miasta a nie o jakims festiwalu, chodz wyszło jak wyszło i stracił na tym zamiast zyskać.
     Przez 4 lata poloczek nie znalazł czasu aby porozmawiac z sułtanką (choc zaproszenia były), a mógł, bo mając osobiste powiązania w Warszawie, mógł dla Nas Piekarzan zrobic wiele. Niestety po za składaniem wieńców, nie zrobił nic.
     Taka prawda i nie ważne jak bardzo bedziecie chcieli ją zakłamać to wszyscy mieszkańcy o tym wiedzą. Ale czekaj, Horatio z CSI Wykop sam powie co poloczek zrobiłl dla Piekar
     (•_•)

     ( •_•)>⌐■-■

     (⌐■_■)

     NIC 🙂

     1. a pytał Pan o to p. Poloczka, czy jeno Panią Sławę (dlaczego Pan jako wielbiciel nazwał ją sułtanką – niepojęte :D).

      Te sprawy mają związek, bo właśnie tak się broniła pani prezydent, czyli twierdząc, że wielokrotnie zapraszała pana Polaczka do rozmowy o problemach związanych z miastem, a ten ignorował jej prośby i uaktywnił się dopiero w kontekście festiwalu.

      Jeśli te zaproszenia wyglądały tak, jak reakcja pani prezydent na zabrany przez pana Polaczka głos podczas sesji, to ja się mu nie dziwię, że odmawiał.

   2. Mam pytanie czy pani prezydent jest jednocześnie redaktorem naczelnym Radia Piekary? Czy działa jak za czasów PRL? Sekretarz partii decydował kogo zaprasza.
    Ależ byłem naiwny sądząc, że Radio Piekary to nasze radio, a teraz czytam i wiem, że gości do Radia Piekary zaprasza do pani Sława. Czyja jest ta rozgłośnia? Czy sprywatyzowali? Czy Umińska i Turzański są właścicielami? To dopiero sensacja.

  1. NIe no super sprawa!!!! Nawet o tym nie wiedziałem. Przebrali sie smiesznie w swoim wolnym czasie i poswiecili go na wspólna zabawę z Seniorami z Piekar.
   Niektórzy nie rozmawiaja z ludzmi bo nie ma takiej opcji na ich profilach a tu proszę, TAKA ZABAWA
   DZIĘKI HANIA za informację, bo pewnie sporo osób nie wiedziało o zaangażowaniu crisa i sułtanki w wolne weekendowe popołudnia na spotkania i zabawe z naszymi Seniorami!

   1. Kris niczym sultan wkracza na salony i jak juz ktos powiedzial nie wyszlo w Tarn-gorach nie wyszlo w Bytomiu to obiecuje zlote gory w Piekarach i co najgorsze ludzie to lykaja! Kris buja w oblokach i ma fantasic wizje ktore piekarzanom sue podobaja tyle ze co on do co on zrobi?? Skoro na pana P. mowicie ze to z podatkow to pytam sie co Sultan Kris Wspanialy Wam dal? Dlug za dlugiem ha ha ha za cztery lata wam pokaze srodkowy palec i bedziecie zdziwieni. A dlugi beda spacac ludzie nie miasto. Moze Ktos pojmie wreszcie ze remonty, rewitalizacje nie Kris Sultan Wspanialy robi a Wspolnoty!!!!! Wspolnoty sie zadluzaja a Kris Sultan Wspanialy przypisuje sobie sukces. Glupki laza i podziwiaja na Waculika, ale to nie Kris Sultan Wspanialy za to placi!!!

    1. ─────────────────────────▄▀▄
     ─────────────────────────█─█
     ─────────────────────────█─█
     ─────────────────────────█─█
     ─────────────────────────█─█
     ─────────────────────────█─█
     ─────────────────────────█─▀█▀█▄
     ─────────────────────────█──█──█
     ─────────────────────────█▄▄█──▀█
     ────────────────────────▄█──▄█▄─▀█
     ────────────────────────█─▄█─█─█─█
     ────────────────────────█──█─█─█─█
     ────────────────────────█──█─█─█─█
     ────▄█▄──▄█▄────────────█──▀▀█─█─█
     ──▄█████████────────────▀█───█─█▄▀
     ─▄███████████────────────██──▀▀─█
     ▄█████████████────────────█─────█
     ██████████───▀▀█▄─────────▀█────█
     ████████───▀▀▀──█──────────█────█
     ██████───────██─▀█─────────█────█
     ████──▄──────────▀█────────█────█ Look son!
     ███──█──────▀▀█───▀█───────█────█ A Retard!
     ███─▀─██──────█────▀█──────█────█
     ███─────────────────▀█─────█────█
     ███──────────────────█─────█────█
     ███─────────────▄▀───█─────█────█
     ████─────────▄▄██────█▄────█────█
     ████────────██████────█────█────█
     █████────█──███████▀──█───▄█▄▄▄▄█
     ██▀▀██────▀─██▄──▄█───█───█─────█
     ██▄──────────██████───█───█─────█
     ─██▄────────────▄▄────█───█─────█
     ─███████─────────────▄█───█─────█
     ──██████─────────────█───█▀─────█
     ──▄███████▄─────────▄█──█▀──────█
     ─▄█─────▄▀▀▀█───────█───█───────█
     ▄█────────█──█────▄███▀▀▀▀──────█
     █──▄▀▀────────█──▄▀──█──────────█
     █────█─────────█─────█──────────█
     █────────▀█────█─────█─────────██
     █───────────────█──▄█▀─────────█
     █──────────██───█▀▀▀───────────█
     █───────────────█──────────────█
     █▄─────────────██──────────────█
     ─█▄────────────█───────────────█
     ──██▄────────▄███▀▀▀▀▀▄────────█
     ─█▀─▀█▄────────▀█──────▀▄──────█
     ─█────▀▀▀▀▄─────█────────▀─────█
     ─█─────────▀▄──▀───────────────█

Dodaj komentarz